Hedi Peetsu

Hedi Peetsu

Ühingu juhataja

Lõpetasin veterinaarassistendi eriala Saksamaal 2005a. Peale seda tulin Eestisse ja töötasin kaks aastat EMÜ Väikeloomakliinikus abilisena. Olen tänapäevani tegus veterinaarseadmete müügis ja aitan väikeloomakliinikutel leida tööks vajalikku aparatuuri.
Olin abiks Järvamaa Kutsehariduskeskusele abiliste esimese õppekava koostamisel ja olen ka Eesti Veterinaarassistentide Ühingu üks asutajaliikmetest.
Kuigi abilisena olen viimastel aastatel töötanud vähe, on veterinaarassistentide tulevik olnud mulle alati südamelähedane ja kaitsen igal rindel abiliste huvisid.
Ühingu jutajana on mul eesmärk veel aktiivsemalt panustada veterinaarasssitentide haridusse, koolitustesse ja seista abiliste õiguste ees uues loodavas veterinaarseaduses.

Eva Luts

Eva Luts

Juhatuse liige

Minu teekond veterinaarvaldkonnas sai alguse 2018. aastal, kui lõpetasin Loomaarsti abilise eriala. Enne kooli lõpetamist läbisin praktika Tiina Toometi Loomakliinikus ja pärast lõpetamist asusin sinna tööle. Alates 1. maist 2023 olen Tiina Toometi kliiniku juhataja, kuid abilise töö on mulle endiselt väga oluline ja hingelähedane, mistõttu täidan ka praegu igapäevaseid abilise ülesandeid, et olla otseselt seotud patsientide ja kliiniku tööga.

Eesti Veterinaarassistentide Ühingus soovin panustada koolituste ja ürituste korraldamisse, et pakkuda abilistele võimalust kohtuda ja vahetada kogemusi näost näkku. Samuti pean oluliseks kolleegidele vajaliku info ja toe pakkumist, et aidata kaasa nende professionaalsele arengule ja koostööle.

Kiire õppimisvõime, tegutsemistahe ja pühendumus teevad minust aktiivse ja motiveeritud liikme, kes soovib ühingu tegevusse panustada ning aidata kaasa valdkonna arengule.

Getlin Külm

Getlin Külm

Juhatuse liige

Igapäevaselt töötan sigadega,töötades farmijuhatajana.
Suures plaanis olen terve elu puutunud loomadega kokku. Tegelenud ka hobustega, omades nooruspõlves lausa kahte.
Seakasvatuseni jõudsin juba 17 aastaselt puht juhuslikult läbi oma tädi, kes seakasvatuse valdkonnas juba tegev oli. Tänaseks olen selles vallas tegev olnud juba 17 aastat.
See oli ka omakorda tõuge,et valisin Maaülikooli õppima minnes erialaks loomakasvatuse. Sealt edasi juba töötasingi edasi sigadega,olles juba kooli aeg veendunud,et see on see valdkond,kuhu ma jään.
Hiljem olen täiendanud ennast Olustvere koolis veisekasvatuse erialal ja hetkel ootab viimaseid ponnistusi ka Järvamaa Kutsehariduskeskuse Veterinaar assistendi eriala.
Viimane kool omakorda viis selleni,et otsiti uusi liikmeid EVAÜ-sse ja moodustati uus juhatus.
Eesmärgiks juhatuse liikmena on teha kuuldavaks-nähtavaks ka suurlooma valdkonnas olevad kitsaskohad nii seadusandluses kui igapäeva tööga seonduvalt. Rääkida kaasa selle valdkonna probleemidest, eripäradest ja ka rõõmudest.
Ikka selleks,et loomadel oleks parem!
Peale tööpäeva kärssninadega,ootavad mind kodus Birma kas Cilla ja Berni alpi koer Viva.

Eliis-Helen Elmi

Eliis-Helen Elmi

Juhatuse liige

Olen Tallinna Loomakliinikus veterinaarassistendina töötanud kuus aastat. Täna vanemassistendina on mulle oluline, et mu kolleegidel oleks head töötingimused ning et kõigi oskused assistendina oleksid võimalikult tasemel, et olla igati toeks veterinaaridele nende töös.
Seetõttu liitusin ka Eesti Veterinaarassistentide Ühinguga, et üheskoos hoogu anda kõikidele Eesti veterinaarassistentidele nende töö paremaks ja sujuvamaks muutmisele. Pean oluliseks, et täiendkoolitused oleksid alati kõigile kättesaadavad ning assistentide roll Eesti veterinaariamaastikul oleks kõrgelt väärtustatud.

Anni Pastimäe

Juhatuse liige

Olen töötanud Rakvere Loomakliinikus alates 2019 aastast. Enne seda sain enda jaoks maailma muutva kogemuse Austraalias, suures Brahmaneid kasvatavas farmis. Sealsed toimetused ei käi küll nii nagu meil, kuid tõuke loomadega töösse andis see küll.
Kui hakati uut EVAÜ juhatust kokku panema, siis olin juba piisavalt kaua assistendina töötanud ja arvasin, et ehk saan ka kuidagi abiks olla.
Minu arvates on koolitused just need kõige paremad motivaatorid meie töös. Olgu selleks kasvõi samad teemad, kuid alati saab mõne uue teadmise või nipi, kuidas oma tööd paremini teha. Meditsiin areneb iga päevaga edasi, seega peame seda tegema ka meie.
Veterinaararstidele oleme just meie, assitendid/abilised, kõige suuremaks toeks. Juba korralik fikseerimine ja oskus olla opisaalis puhtaks käeks aitab arsti nii palju.
Minu lootus ühinguga on see, et saaksime kõigile pakkuda üha rohkem koolitusi, et oma teadmisi täiendada ja teha oma tööd aina effektiivsemalt.